OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.03.2016 R.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.    Przeżywamy 5. Niedzielę Wielkiego Postu, która w naszej wspólnocie parafialnej stanowi początek rekolekcji wielkopostnych. Poprowadzi je ks. Prałat Ireneusz Alczyk, proboszcz podwrocławskiego Tyńca Małego. Polecamy ten szczególny czas modlitwie nas wszystkich, a Ojca Rekolekcjonistę prowadzeniu Ducha Św.

Dziś Gorzkie Żale o 17.00. Msze w poniedziałek, wtorek i środę o 9.00 i 18.00 z nauką ogólną dla dorosłych. Dla dzieci – w poniedziałek i wtorek o 17.00. Dla młodzieży – nauki w poniedziałek i wtorek po Mszy wieczornej, czyli o 19.00.

W środę dzień Spowiedzi. Rano od 8.00 do 10.00 i po południu od 16.00 do 19.00. Prosimy Spowiedzi nie zostawiać na ostatnią chwilę, ponieważ musimy księżom z sąsiednich parafii odpracować ich posługę u nas.

2.    W najbliższy piątek drogi krzyżowe o 5.15 rano, 9.00 i po południu o 18.30 ulicami naszego Osiedla (na tę drogę krzyżową prosimy zabrać ze sobą świecę i krzyż). Zatem nie będzie drogi krzyżowej o 17.15 ani o 19.30.

3.    W sobotę, 19 marca, przypada doroczna Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Wszystkim Solenizantom panom Józefom i paniom Józiom składamy najserdeczniejsze życzenia. Pośród przeżywających imieniny jest również nasz ks. Abp Józef Kupny, którego polecamy naszej modlitwie. Msza wieczorna z Uroczystości z odczytaniem intencji złożonych przy figurze św. Józefa o 18.00.

4.    Również 19 marca o 11.00 w Archikatedrze Wrocławskiej odbędzie się Uroczystość Konsekracji Biskupiej Ojca Jacka Kicińskiego, który decyzją Ojca Świętego Franciszka został ogłoszony biskupem pomocniczym we Wrocławiu.

5.    Przyszła niedziela będzie już Niedzielą Palmową, czyli na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na wszystkich Mszach poświęcenie palm, w które będzie się można zaopatrzyć przed kościołem u naszych harcerzy.

6.    W przyszłą niedzielę zespół wokalny Cantus Animae podczas Gorzkich Żali wykona utwór Stabat Mater, którego autorem jest Pierluigi da Palestrina. Tym goręcej zapraszamy na to nabożeństwo.

7.    Ks. Arcybiskup Józef Kupny zaprasza na Spotkanie Młodych, które będziemy przeżywać w Niedzielę Palmową 20 marca br. we wrocławskiej katedrze. Rozpocznie je Msza Święta o godz. 15.00, a po niej na scenie przed katedrą wystąpią zespoły muzyczne, a jedna ze wspólnot poprowadzi modlitwę uwielbienia.

8.    Nasza parafialna Caritas w Niedzielę Palmową w przedsionku kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na przygotowanie paczek żywnościowych dla ubogich rodzin z naszego Osiedla. Za ofiarność dziękujemy.

9.    Dyrekcja Szkoły Katolickiej przy ul. Szkockiej 64 zaprasza w sobotę, 19 marca, na dzień otwarty szkoły w godzinach od 14.00 do 18.00.