OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13 GRUDNIA 2015R.

III NIEDZIELA ADWENTU

1.    Przeżywamy 3. niedzielę Adwentu, która w naszej Parafii jest Niedzielą Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Gościmy dziś młodzież z zarządu organizacyjnego, która po Ewangelii wprowadza nas w temat tego wydarzenia oraz zadań, jakie przed nami stoją. W przedsionku kościoła jest umieszczony
„polowy sekretariat”, w którym po Mszach udzielane są informacje oraz gdzie można zadeklarować przyjęcie pielgrzymów na nocleg oraz zaangażowanie w wolontariat. Takie deklaracje będziemy przyjmować również za tydzień.

2.    Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia Ojcowie Franciszkanie z Karłowic zbierają dziś ofiary na utrzymanie kuchni dla ubogich i bezdomnych. Za zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.

3.    Dziś podczas Mszy o 18.00 wystąpi Zespół „Cantus Animae”, a po Mszy odbędzie się 20-minutowy koncert.

4.    19 grudnia, w sobotę, w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia będzie spowiedź parafialna: rano w godz. 8.00-10.00 i po południu w godz. 15.30-19.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na późniejszy termin. We wcześniejsze dni tygodnia na wieczornych Mszach mogą być problemy ze spowiedzią u nas, gdyż niemal każdego dnia spowiadamy w innych parafiach. Prosimy o cierpliwość. Spowiedź będzie chwile przed Roratami i po ich zakończeniu.

5.    W piątek o 19.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Ewangelii św. Jana.

6.    W sobotę, 19 grudnia, Msza wieczorna o 18.00 odprawiona będzie ku czci św. Józefa.

7.    Do nabycia są opłatki, świece Caritas i kartki świąteczne.

8.    W przyszłą niedzielę młodzież ze scholi parafialnej rozprowadzać będzie sianko na stół wigilijny.

9.    W przyszłą niedzielę nasza parafialna Caritas w ramach przygotowania szlachetnej paczki na Święta przyjmować będzie ofiary na ten cel. Rokrocznie wydajemy około 160 paczek. Bóg zapłać.

10.     Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Fatimy oraz Santiago de Compostela od 8 do 13 lutego 2016 r. Dodatkowe informacje w gablocie oraz w zakrystii.

Komentarze są zamknięte.