OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 06 GRUDNIA 2015R.

II NIEDZIELA ADWENTU

1.    Przeżywamy 2. niedzielę Adwentu. Niech nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia będzie zaplanowane i intensywne, nie przypadkowe, tak, by zbliżający  się czas napawał nas pokojem i radością oraz napełniał wiarą, nadzieją i miłością. Zachęcamy do udziału w Roratach od poniedziałku do piątku o 17.15, a w soboty o 7.00. W soboty Msze wieczorne tylko o 18.00.

2.    W przyszłą niedzielę podczas Mszy o 18.00 wystąpi Zespół „Cantus Animae”, a po Mszy 20-minutowy koncert. Zapraszamy.

3.    Nabożeństwo Fatimskie w 13. dzień grudnia – za tydzień w niedzielę o 17.00.

4.    W dniu dzisiejszym przypada dzień św. Mikołaja. Niech ten wielki patron dobroczynności uczy nas, w jaki sposób tu i teraz możemy pomagać innym.

5.    8 grudnia, czyli we wtorek, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  Msze tego dnia o 7.00, 9.00, 17.15 z poświęceniem medalików dla dzieci pierwszokomunijnych i 18.00. Mszą o 18.00 rozpoczniemy przeżywanie w naszej wspólnocie parafialnej Roku Miłosierdzia, który zainauguruje wcześniej Ojciec Św. Franciszek.

6.    Informujemy, że został powołany Parafialny Punkt Przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, który będzie działał pod nazwą „PROVIDENTIA DEI”. Opiekunem duchowym jest ks. Grzegorz Pazdro. Przygotowania do ŚDM będą biegnąć dwutorowo – od strony duchowej jak i materialno-organizacyjnej, dlatego apelujemy o zgłaszanie się wszystkich chętnych, chcących zostać wolontariuszami oraz chcących podjąć w swoich domach pielgrzymów.
Jednocześnie, serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w następną niedzielę – tj. 13 grudnia w Parafialnej Niedzieli ŚDM. Inicjatywa ta ma za zadanie zaznajomienie z ideą ŚDM oraz zadaniami, które spoczywają na parafii i wolontariuszach. Tym samym, od przyszłej niedzieli będzie można pobierać przy wyjściu z kościoła deklarację przyjęcia pielgrzymów do swoich domów oraz zgłaszać swój zamiar, by zostać wolontariuszem.

7.    W ramach wierności uczynkom chrześcijańskiego miłosierdzia „głodnych nakarmić” gościć będziemy w przyszłą niedzielę Ojców Franciszkanów, którzy w przedsionku kościoła przeprowadzą kwestę na utrzymanie kuchni dla ubogich. Za zrozumienie  Bóg zapłać.

8.    Msza i spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w piątek o 17.15.

9.    W piątek o 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Ewangelii św. Jana.

10.    W Roku Miłosierdzia zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Fatimy i Santiago de Compostela od 8. do 13. lutego. W programie m. in.: nawiedzenie grobu św. Jakuba Apostoła i przejście przez Drzwi Święte; udział w fatimskich procesjach światła, nawiedzenie miejsc związanych z objawieniami Matki Bożej oraz życiem błogosławionych  pastuszków Hiacynty i Franciszka oraz s. Łucji; zwiedzanie miast Porto i Coimbry oraz kompleksów klasztornych cystersów i templariuszy. Szczegóły pielgrzymki w gablocie oraz w zakrystii.

11.    Do nabycia są opłatki, świece Caritas i kartki świąteczne.

12.    Dziś Komitet Budowy Kościoła prowadzi zbiórkę ofiar na kolejne prace przy naszej świątyni. Za ofiarność i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.

13.    Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji rejestracji do krajowej bazy dawcy szpiku kostnego. O szczegółach akcji można przeczytać w przedsionku kościoła.

Komentarze są zamknięte.