OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25. PAŹDZIERNIKA 2015R.

30. NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Przeżywamy 30. niedzielę zwykłą. Gościmy Ojca Wiesława, Oblata z Popowic, który głosi okolicznościową homilię na zakończenie tygodnia misyjnego i rozprowadza kalendarze misyjne. Dochód przeznaczony będzie na utrzymanie misji prowadzonych przez Ojców Oblatów na różnych kontynentach. Kalendarze będą rozprowadzane w przedsionku kościoła, a ofiara jest dobrowolna.

2.    Dzisiaj o 13.00 w kościele Garnizonowym odbędzie się Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Andrzeja Siemieniewskiego, a potem Marsz dla mężczyzn ulicami naszego wrocławskiego rynku.

3.    Ostatni tydzień października to ostatnie okazje udziału we wspólnych nabożeństwach różańcowych. Przypominamy, codziennie o 17.15.

4.    Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony szczególnej modlitwie za zmarłych. Prosimy zaopatrywać się w karty wypominkowe, a przy składaniu dopisać ulicę i numer bramy. Za tydzień plan wypominek będzie umieszczony w gablocie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej Parafii.
W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym. Pamiętajmy, że obecność na cmentarzu nie zastąpi uczestnictwa we Mszy św., tym bardziej że jest to niedziela. Szczególnym darem dla zmarłych jest odpust zupełny, który możemy uzyskać od 1 do 8 listopada nawiedzając cmentarz oraz modląc się za nich oraz spełniając zwykłe warunki: tzn.: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wyzbyć się wszelkiego przywiązania do grzechu i pomodlić się „Ojcze nasz”, ”Wierzę w Boga” i dowolną modlitwą w intencjach Ojca Świętego.

5.    Na wtorek na 9.00 zapraszamy panie i panów do pomocy przy uprzątnięciu kościoła po malowaniu. Szczególnie planujemy umycie szyb bocznej kaplicy, drzwi wejściowych i do zakrystii i inne prace. Płyny do mycia są zakupione. Prosimy zabrać ze sobą ściereczki.

6.    W piątek o 19.30 rozważanie Ewangelii św. Jana przed Najświętszym Sakramentem.

7.    Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian do udziału w „II Nocy Świętych”, która odbędzie się 31 października (sobota) o godzinie 19.00. Początek na Popowicach w parafii Ojców Oblatów, a zakończenie w Parafii Św. Jadwigi na Kozanowie. W programie modlitwa nieszporami, procesja z relikwiami świętych i błogosławionych, modlitwa za miasto i młodzież w drodze do ŚDM 2016 i na zakończenie procesji Eucharystia z ucałowaniem relikwii. Z naszej parafii będą w procesji niesione relikwie św. Piusa X.

8.    W liturgii:
– w środę: św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza.

Komentarze są zamknięte.