OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18. PAŹDZIERNIKA 2015R.

29. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy 29. niedzielę zwykłą, która rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny pod hasłem Od nawrócenia do misji. Pamiętajmy o obowiązku wpierania dzieł misyjnych przez ludzi wierzących. W przyszłą niedzielę gościć będziemy OO. Oblatów z Popowic, którzy wy-głoszą okolicznościową homilię i będą rozprowadzać kalendarze misyjne, z których dochód przeznaczony będzie na wspieranie misji prowadzonych przez Oblatów na różnych kontynentach. Ofiara za kalendarz dobrowolna.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych codziennie o 17.15.

3. Jutro 19. dzień miesiąca. Msza wieczorna w intencjach złożonych przy figurze św. Józefa Nowodworskiego.

4. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w środę rozpocznie się Eucharystią o 18.00.

5. W piątek o 19.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Ewangelii według św. Jana.

6. Pamiętajmy w naszych modlitwach o zbliżających się misjach parafialnych przed konsekracją naszej świątyni, które odbędą od 3 do 8 listopada.

7. Można zaopatrywać się w karty wypominkowe, które leżą na ostatnich ławkach. Składając je w kopertach prosimy o wpisanie nazwy ulicy i numeru bramy, byśmy mogli dobrze zaplanować modlitwę za zmarłych.

8. W tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek bł. ks. Jerzego Popiełuszki (31. r. śm.),
– we wtorek św. Jana Kantego,
– w środę bł. Jakuba Strzemię,
– w czwartek św. Jana Pawła II,

9. Jeszcze przez tydzień  potrwają prace malarskie w prezbiterium naszego kościoła, później będzie renowacja tabernakulum z montażem nowej aranżacji wokół niego. W międzyczasie na ścianie żółtej zawieszony będzie obraz wielkości 10 na 12 metrów autorstwa prof. Zipsera. Na wszystkie prace posiadamy pozwolenia kurialne.

10. Komitet Budowy Kościoła prowadzi dzisiaj zbiórkę ofiar na kontynuowanie prac budowlanych. Za wszelkie wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać!

Komentarze są zamknięte.