OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4. PAŹDZIERNIKA 2015R.

27. NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych codziennie o 17.15.

2.    Od dziś przez 3 kolejne pierwsze niedziele miesiąca gościć będziemy kleryków z naszego Seminarium Duchownego. Witamy ich i życzymy, by dobrze czuli się w naszej wspólnocie parafialnej.

3.    W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w całym Kościele w Polsce tzw. Niedzielę Papieską. Ideą tego dnia jest upamiętnienie bogactwa nauki św. Jana Pawła II i budowanie żywego pomnika Papieża-Rodaka, czyli fundowanie stypendium dla zdolnej, ale pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. W przedsionku naszego kościoła będzie można swoją ofiarą wesprzeć ten szlachetny cel. Bóg zapłać.

4.    17 października o 6.00 rano sprzed Katedry Wrocławskiej wyruszy kolejna piesza pielgrzymka do Grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Jak zwykle prosimy zapisywać się już teraz w zakrystii, byśmy wiedzieli, jaki autobus zamówić na drogę powrotną.

5.    W związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży KRAKÓW 2016 parafie wrocławskie muszą zadeklarować właściwą ilość pielgrzymów, których podejmą noclegiem i posiłkiem. Prosimy o przemyślenie i zgłoszenie adresu w zakrystii. Mile widziane są też osoby, które w tym czasie wspomogą nasze działania jako wolontariusze.

6.    W liturgii:
– w poniedziałek: św. Faustyny Kowalskiej
– w środę: NMP Różańcowej
– w piątek: bł. Wincentego Kadłubka.

7.    Komitet Budowy Kościoła prowadzi dziś zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych. Za ofiarność i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać. W tej chwili prowadzonych jest wiele prac widocznych i tych niewidocznych, które – mamy nadzieję – zakończą się do Konsekracji kościoła.

8.    Prosimy o zaplanowanie udziału w misjach parafialnych od 3 do 8 listopada. Przeprowadzą je Ojcowie Oblaci. Już dzisiaj ogarnijmy sprawę konsekracji i misji naszą gorącą modlitwą.

9.    Młodzież Zespołu Szkół nr 6 będzie zbierać głosy dotyczące inicjatywy obywatelskiej  w ramach  Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2015,  (karta do głosowania zawiera: imię, nazwisko, Pesel i podpis). Projekt  478 Nowodworska Strefa Integracji dotyczy zagospodarowania terenów zielonych na terenie szkoły i stworzenie bazy rekreacyjno-sportowej udostępnionej wszystkim mieszkańcom  Nowego Dworu i uczniom pobliskich szkół.

Komentarze są zamknięte.