OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13. WRZEŚNIA 2015R.

24. NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dzisiejsza 24. niedziela w ciągu roku jest jednocześnie niedzielą naszego parafialnego odpustu ku czci Bożej Opatrzności. Niech ten dzień będzie naszym dziękczynieniem Panu Bogu za Jego niezgłębioną miłość do każdego z nas.  Kazania odpustowe głosi ks. dr Ireneusz Bakalarczyk, notariusz Kurii Arcybiskupiej, sumie przewodniczyć będzie ks. dr Kacper Radzki, Rektor Seminarium  Duchownego w Henrykowie i Dyrektor Liceum Katolickiego. Polecamy naszych Gości modlitwom parafian i prosimy o błogosławione owoce odpustu dla nas.

2.    Dziś po Mszy wieczornej Nabożeństwo Fatimskie.

3.    W przyszłą sobotę i niedzielę odbędzie się na Jasnej Górze Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy. Msza św. centralna w niedzielę o 10.00 na Wałach klasztoru, której przewodniczyć będzie Ks. Abp Józef Kupny. Zapraszamy do udziału.

4.    Na środę o 19.00 do salki obok kościoła zapraszamy członków Rady Parafialnej na spotkanie poświęcone Konsekracji kościoła.

5.    Gorąco zachęcamy chłopców w każdym wieku do zostania ministrantem lub lektorem. Prosimy również rodziców i dziadków o dodatkową zachętę skierowaną do ich synów i wnuków. Zbiórka dla chętnych odbędzie się w kościele w najbliższy wtorek, 15 września, o godz. 15:00. Gdyby ta godzina komuś nie odpowiadała, prosimy o indywidualny kontakt z ks. Grzegorzem.

6.    W piątek o 19.30 zapraszamy na spotkanie modlitewne: adorację z rozważaniem Pisma Św.

7.    W tygodniu w liturgii:
– w poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
– we wtorek – wspomnienie NMP Bolesnej
– w środę – wspomnienie Św. Męczenników: Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa
w piątek – święto św. Stanisława Kostki. Wtedy na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy młodzież klas II i III Gimnazjum, którzy w ten sposób rozpoczną przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania
– w sobotę – przypada kwartalny dzień modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.

8.    Komitet Budowy Kościoła za tydzień przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych. Za ofiarność i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.