OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 7. CZERWCA 2015R.

10. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy 10. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. W przyszłą niedzielę gościć będziemy misjonarza z Peru ks. Mariusza Dębskiego, który wygłosi do nas Słowo Boże. Będziemy mogli również wesprzeć działalność misyjną ks. Mariusza składając ofiarę do puszki w przedsionku kościoła.

2. Do czwartku włącznie trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie po Mszy wieczornej, a dzisiaj o 17.30, procesja eucharystyczna z litanią do Najświętszego Serca Jezusowego. Zachęcamy do licznego udziału i zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. W czwartek, na zakończenie oktawy, procesja będzie do czterech ołtarzy, poświęcimy również wianki.

3. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy o 11.30.

4. W czwartek o 20.00 zapraszamy na modlitwy w duchu TAIZE, w piątek o 19.30 na nabożeństwo eucharystyczne z rozważaniem ewangelii św. Marka a w sobotę, w 13. dzień miesiąca, po Mszy wieczornej na nabożeństwo fatimskie.

5. W zakrystii są do zamówienia zdjęcia z uroczystości Bierzmowania.

6. Przypominamy, że od dzisiaj do ostatniej niedzieli września będzie odprawiana Msza o 21.00. Natomiast od pierwszej niedzieli lipca do ostatniej sierpnia nie będzie Mszy o 13.00.

7. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w nie-dzielę 12. lipca. Szczegóły w gablocie.

8. W tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek  św. Jadwigę Królową,
– w środę bł. Bogumiła,
– w czwartek św. Barnabę, Apostoła,
– w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
– w sobotę Niepokalanego Serca Maryi.

9. Komitet Budowy Kościoła prowadzi dzisiaj zbiórkę ofiar na kontynuowanie prac budowlanych. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać!

10. Za tydzień odbędzie się w naszym kościele wystawa ikon. Prace, które będzie można zobaczyć zostały wykonane przez uczestników warsztatów prowadzonych w Studium Ikony. Zostały namalowane tradycyjną metodą, to znaczy temperą jajową na deskach lipowych. Ikony będzie można oglądać w przyszłą niedzielę w godzinach od 8.30 do 19.30.

Komentarze są zamknięte.