OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31. MAJA 2015R.

9. niedziela zwykła – Trójcy Świętej

1. Przeżywamy IX niedzielę zwykłą w ciągu roku, która jest jednocześnie niedzielą Trójcy Świętej. Dzisiaj o 17.30 ostatnie nabożeństwo majowe. Zapraszamy.

2. Jutro 1 dzień czerwca. Wszystkie dzieci mają swoje święto. Dlatego przekazujemy im serdeczne życzenia, obdarowujemy drobnymi upominkami i składamy w darze naszą modlitwę.

3. Czerwiec jest miesiącem poświęconym szerzeniu kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie nabożeństwa czerwcowe po Mszy wieczornej a w niedzielę o 17.30.

4. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze tego dnia o 7.00, 8.30, 10.00. Po tej Mszy wyjdziemy z Panem Jezusem w monstrancji do czterech ołtarzy na naszym osiedlu. Ołtarze przygotują I – młodzież, II Żywy Różaniec, III Akcja Katolicka, IV Komitet Budowy Kościoła, Rada Parafialna i Rodziny Nazaretańskie oraz Msze o 13.00 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe śpiewane będzie między III i IV ołtarzem. Brzózki będą zorganizowane przez parafię. Zatem nie trzeba przywozić ich prywatnie. Prosimy o udekorowanie naszych balkonów i okien symbolami religijnymi oraz obrazami. Zwracamy się z prośbą o to by nie parkować aut na trasie procesji. Będzie ona prowadzona jak zawsze. W środę na 18.45 zapraszamy dziewczynki na próbę do sypania kwiatków. Niech to będą dziewczynki komunijne, rocznicowe i młodsze które będą w czasie procesji pod opieką mam. Po Bożym Ciele oktawa uroczystości. Codziennie po Mszy wieczornej procesja wokół kościoła.

5. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca. Po Mszach adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych nie będzie ze względu na pielgrzymkę śladami Ojca Św. Jana Pawła II.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi rano na Mszy o 7.00 i popołudniu od 16.00. O 19.30 w ramach wieczorów modlitewnych zapraszamy na Eucharystię.

7. W pierwszą sobotę o 7.00 intencja wynagradzająca, wspólny różaniec i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

8. W zakrystii są do obejrzenia i zamówienia zdjęcia z uroczystości Bierzmowania w naszej parafii, która odbyła się w kwietniu.

9. To ogłoszenie będziemy przed wakacjami przypominali często, by nam utkwiło w pamięci. Od pierwszej niedzieli lipca do ostatniej sierpnia nie będzie Mszy o 13.00 (ze względu na małą ilość wiernych w poprzednich latach). Natomiast od pierwszej niedzieli czerwca do ostatniej września będzie odprawiana dodatkowa Msza o 21.00.

10. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w niedzielę 12. lipca. Szczegóły w gablocie.

11. W przyszłą niedzielę Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na rzecz kontynuacji prac budowlanych. Za ofiarność i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać!