OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24. MAJA 2015R.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Przeżywamy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Niech Ten, w którego misterium jesteśmy wszczepieni mocą sakramentu chrztu św. i pogłębieni w sakramencie dojrzałości chrześcijańskiej pomaga nam być wiernymi świadkami Jezusa Chrystusa.

2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze o 7.00, 9.00 i 18.00.

3. To już ostatni tydzień maja. Jest jeszcze okazja by uczestniczyć w nabożeństwach majowych, odprawianych w dni powszednie po Mszy wieczornej, ok. 18.30, a w niedzielę o 17.30.

4. W najbliższy wtorek 26. maja przypada Dzień Matki. Wszystkim mamom dziękujemy za dar macierzyństwa i modlimy się, by Pan Bóg wynagradzał ich wszelkie trudy i poświęcenie.

5. Zapraszamy na spotkanie uczestników trzydniowej pielgrzymki śladami św. Jana Pawła II, które odbędzie się w kościele, w najbliższą środę po nabożeństwie majowym, ok. 19.00.

6. W czwartek spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania rozpocznie się Mszą o 18.00.

7. W piątek o 19.30 adoracja eucharystyczna z rozważaniem Ewangelii św. Marka.

8. W zakrystii są do obejrzenia i zamówienia zdjęcia z uroczystości Bierzmowania w naszej parafii, która odbyła się w kwietniu.

9. To ogłoszenie będziemy przed wakacjami przypominali często, by nam utkwiło w pamięci. Od pierwszej niedzieli lipca do ostatniej sierpnia nie będzie Mszy o 13.00 (ze względu na małą ilość wiernych w poprzednich latach). Natomiast od pierwszej niedzieli czerwca do ostatniej września będzie odprawiana dodatkowa Msza o 21.00.

10. W tym tygodniu wspominamy:
– we wtorek św. Filipa Nereusza,
– we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
– w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej.