OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1. MARCA 2015R.

2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Przeżywamy 2. niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątki: o 5.15, 9.00, 17.15 dla dzieci i 19.30 dla młodzieży. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 17.00. Po Gorzkich Żalach będzie można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i dekorację wielkanocną. Dzisiaj na 19.30 zapraszamy na adorację eucharystyczną z rozważaniem Ewangelii św. Marka.

2. W Polsce obchodzimy dziś Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Zachęcamy do udziału w marszu ku ich czci, który odbędzie się dzisiaj, a rozpocznie Mszą o 16:30 w kościele garnizonowym św. Elżbiety w Rynku.

3. Zapraszamy chłopców do zostania ministrantem lub lektorem. Prosimy również rodziców i dziadków o inspirację synów i wnuków do służby przy ołtarzu. Spotkanie dla chętnych odbędzie się w kościele w najbliższy wtorek o 16:00. Można również kontaktować się z ks. Grzegorzem.

4. Zachęcamy do udziału w dwunastodniowej lipcowej pielgrzymce do Grecji – śladami św. Pawła, Apostoła Narodów.

5. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:
– w środę święto św. Kazimierza, królewicza,
– w 1. czwartek marca wieczorem modlić się będziemy o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne,
– w 1. piątek miesiąca Msza wieczorna wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusowemu; okazja do spowiedzi o 7.00 rano i po południu od 16.00,
– w 1. sobotę marca Msza poranna wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, później wspólny różaniec.

6. Dzisiaj Komitet Budowy Kościoła prowadzi zbiórkę na kontynuowanie prac budowlanych. Za ofiary oraz modlitwę składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. W najbliższym czasie parafia nasza przystąpi do realizacji projektu zagospodarowania sali obok kościoła na miejsce rekreacyjno-wypoczynkowo-sportowe. By tak się mogło stać jest potrzeba wysprzątania tego pomieszczenia. Dlatego zwracamy się z prośbą do panów o pomoc w poniedziałek, wtorek i środę od 9.00 do 14.00. Prosimy koniecznie zabrać ze sobą rękawice robocze.