OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26. października 2014r.

30. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy 30. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym, ostatnią miesiąca października. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, szczególnie tych, którzy jeszcze nie znaleźli na nie czasu. Przypominamy, że odprawiane są one o 17.15.

2. Dzisiejszą niedzielą kończymy tydzień misyjny. Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby misji Kościoła.

3. W sobotę 1. listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze odprawiane będą w po-rządku niedzielnym. Niech ten dzień przez misterium świętych obcowania napełnia nas radością i nadzieją na życie wieczne ze Zmartwychwstałym Panem. Przypominamy o zaopatrywaniu się w karty wypominkowe, które wypełnione złóżmy w kopertach z podanym adresem.

4. W niedzielę 2. listopada Dzień Zaduszny. Dzień pamięci i modlitwy za tych, którzy potrzebują łaski Bożego miłosierdzia. Niech Msze zamawiane w ich intencji, składane wypominki i codzienna modlitwa przyczynią się do ich zbawienia. W przyszłą niedzielę podamy plan wypominek.

5. Odpust zupełny można uzyskać jeden raz od południa 1. listopada do północy 2. listopada. Warunki:
– stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Świętej,
– nawiedzenie kościoła, modlitwa słowami „Ojcze nasz” oraz wyznanie wiary w formie „Wierzę w Boga”,
– modlitwa w intencji Ojca Świętego, np. „Zdrowaś Maryjo”,
– wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

6. Odpust zupełny dla dusz czyśćcowych można uzyskać każdego dnia od 1. do 8. listopada. Szczegóły w gablocie.

7. Dodatkowa okazja do spowiedzi w piątek od 17.00.

8. Serdecznie zapraszamy do udziału w „Nocy Świętych” w piątek 31. października. Rozpoczniemy Nieszporami w kościele NMP Królowej Pokoju na Popowicach o 19.00, następnie z relikwiami wielu świętych przejdziemy do kościoła św. Jadwigi na Kozanowie, gdzie zakończymy Eucharystią. Prosimy o zabranie ze sobą znicza lub świecy, aby rozświetlić trasę procesji. Szczegóły na plakatach.

Komentarze są zamknięte.