OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5. października 2014r.

27. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy 27. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Jest to pierwsza niedziela października, a więc adoracyjna, po Mszy o 11.30 zmiana tajemnic różańcowych.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o 6.30 rano w intencji pokoju, a także o 17.15 w intencjach całego Kościoła. Wierni, którzy pobożnie pomodlą się na różańcu mogą dostąpić odpustu zupełnego każdego dnia, pod zwykłymi warunkami.

3. W przyszłą niedzielę 12. października Kościół w Polsce przeżywać będzie 14.  Dzień Papieski, pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!”. Jak co roku po Mszach zbierane będą fundusze, które zasilą fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Istotą tej akcji jest wsparcie zdolnej, choć ubogiej młodzieży, pragnącej się uczyć.

4. W czwartek na 20.00 do kaplicy adoracji zapraszamy na modlitwy w duchu TAIZE.

5. W piątek o 19.30 w kaplicy MB Ostrobramskiej adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Ewangelii według św. Marka.

6. W sobotę 18. października odbędzie się kolejna piesza pielgrzymka do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Prosimy wcześniej zaplanować swój udział. Powrót będzie autokarem (koszt 15 zł.). Zapisy w zakrystii.

7. Zachęcamy dorosłych do zasilenia chóru parafialnego, którego próby odbywają się w środy o 19.00. Młodzież zachęcamy do śpiewania w scholi, która spotyka się w czwartki o 20.00, a dzieci zapraszamy do śpiewania w scholi dziecięcej, która ma swoje próby w soboty o 17.00.

8. Zachęcamy chłopców do zasilenia grupy ministrantów i lektorów. Spotkanie dla kandydatów we wtorek o 15.30 w kościele.

9. Zapraszamy Scholę Dziecięcą i Liturgiczną Służbę Ołtarza wraz z Rodzicami na Mszę św. w kaplicy MB Ostrobramskiej a potem na GRILLA w czwartek o 16.30.

10. Ojcowie Oblaci zapraszają na spotkanie z Mary Wagner, kanadyjską katoliczką wiezioną za obronę życia dzieci nienarodzonych. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek o 19.00 w kościele na Popowicach.

11. W tym tygodniu wspominamy:
– we wtorek Najświętszej Maryi Panny Różańcowej,
– w czwartek bł. Wincentego Kadłubka, bpa.

12. Komitet Budowy Kościoła prowadzi dzisiaj zbiórkę ofiar na kontynuowanie prac budowlanych. Za wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.

Komentarze są zamknięte.