OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.09.2014

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

1. Przeżywamy 24. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym, która łączy się ze świętem Podwyższenia Krzyża Świętego. Za tydzień 21. września w naszej wspólnocie parafialnej odpust ku czci Opatrzności Bożej. Kazania na wszystkich Mszach wygłosi Ks. Roman Siewiera, były wikariusz naszej parafii a obecnie Proboszcz w Wigancicach w dekanacie ząbkowickim. Mszy odpustowej przewodniczyć będzie Ks. Dziekan Andrzej Nicałek, Proboszcz z Muchoboru Wielkiego. Po każdej Mszy w przedsionku kościoła będzie można wesprzeć Ks. Romana ofiarą do koszyczka. Spowiedź przed odpustem w piątek od 17.00.

2. Na jutro, czyli na poniedziałek, na 9.00 zapraszamy panów do pomocy przy uporządkowaniu placu przed kościołem na uroczystości odpustowe.

3. Po wakacyjnej przerwie działalność wznawia nasz chór, który spotkania ma w każdą środę o 19.00. Wszystkich dysponujących dobrymi warunkami głosowymi zapraszamy.

5. W czwartek na Mszę o 18.00 zapraszamy młodzież klas trzecich gimnazjum pragnącą przyjąć Sakrament Bierzmowania.

6. W piątek o 19.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Ewangelii według św. Marka.

7. 27. września odbędzie się autokarowa pielgrzymka na Diecezjalne Spotkanie Żywego Różańca w Bardo Śląskim. Zapisy w zakrystii.

8. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu zaprasza do studiowania na kierunkach: teologia, pedagogika i filozofia. Szczegółowe informacje o ofercie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych można znaleźć na stronie internetowej lub w dziekanacie Uczelni przy ul. Katedralnej 9 na Ostrowie Tumskim.

9. Dzisiaj po Mszach wolontariusze z Towarzystwa im. św. Brata Alberta rozdają ulotki z prośbą o pomoc dla schroniska dla bezdomnych. W imieniu pracowników składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Przypominamy, że Msze o 21.00 odprawiane będą do ostatniej niedzieli września.

11. W tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek NMP Bolesną,
– we wtorek śś. Męczenników Korneliusza, pap i Cypriana, bpa,
– w czwartek św. Stanisława Kostkę – patrona polskiej młodzieży,
– w piątek przypada kolejny dzień poświęcony kultowi św. Józefa. Msza wieczorna w intencjach złożonych przy figurze św. Józefa Nowodworskiego,
– w sobotę śś. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, kpł, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,

12. Za tydzień Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuowanie prac budowlanych.
Za wszelkie wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.

Komentarze są zamknięte.