OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31.08.2014

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś przeżywamy 22. niedzielę w ciągu roku.

2.    Jutro, 1 września, rocznica wybuchu II wojny światowej, szczególna okazja, by prosić Boga o dar pokoju na świecie.

3.    Jutro, w poniedziałek, przeżywać również będziemy rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i katechetów zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, by zawierzyć nowy czas Panu Bogu. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 pobłogosławimy tornistry  i przybory szkolne dla uczniów klas pierwszych.

4.    W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek będziemy prosić Boga o nowe liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. W piątek okazja do spowiedzi podczas Mszy św. porannej i po południu od godz. 16.00. Dla dzieci i młodzieży niech to będzie też spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Po spowiedzi, o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Natomiast w sobotę o godz. 7.00 Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, a po Niej wspólny Różaniec.

5.    Przyszła niedziela to pierwsza miesiąca, a więc adoracyjna. Po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6.    W tym tygodniu księża odwiedzą chorych z Sakramentami. Można zgłaszać jeszcze takie osoby w zakrystii.

7.    Zapraszamy Rodziców dzieci rocznicowych, czyli tych, które w tym roku przyjęły I Komunię św. Spotkanie odbędzie się w kościele we wtorek po Mszy św. wieczornej o godzinie 18:40.

8.    W najbliższy piątek Eucharystią wznawiamy cotygodniowe spotkania modlitewne o godz. 19.30. W pierwsze piątki miesiąca będzie Eucharystia, a w pozostałe Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem kolejnych fragmentów Ewangelii św. Marka.

9.    W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar na kontynuowanie prac budowlanych. Dziękujemy za wszelkie wsparcie.

10.    W liturgii wspominamy:
a)    w poniedziałek – bł. Bronisławę
b)    w środę – św. Grzegorza Wielkiego.
To dzień imienin naszego ks. Grzegorza. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji  w środę o godz. 18.00.

Komentarze są zamknięte.