OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23. lutego 2014r.

7. NIEDZIELA W OKRESIE ZWYKŁYM

1. Przeżywamy 7. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. W dniu dzisiejszym przypada rocznica urodzin Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego. Polecajmy Czcigodnego Jubilata w naszych modlitwach.

2. Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN zaprasza do udziału w obchodach Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W sobotę 1. marca o 17.00 Msza w Bazylice Garnizonowej, później marsz animowany inscenizacjami przejdzie od Rynku do Ronda Żołnierzy Wyklętych.

3. Przyszła niedziela będzie pierwszą miesiąca marca, a więc adoracyjna. Zmiana ta-jemnic różańcowych po Mszy o 11.30. Na Mszę o 13.00 zapraszamy rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej.

4. W przyszłą niedzielę Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuowanie prac budowlanych. Za ofiarność i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Warszawa, 20 lutego 2014 roku

Dzień modlitwy i postu w intencji Ukrainy

 

Umiłowani w Panu Bracia i Siostry!

Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek 28 lutego br., stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Prosimy kapłanów i wszystkich wiernych, aby tę intencję włączyli w swą modlitwę, zwłaszcza w modlitwę powszechną, zanoszoną do Boga w czasie sprawowanych w tym dniu Mszy Świętych. Ufając, że ludzie dobrej woli wciąż znajdują się po obu stronach konfliktu, do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Naszą braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa serdecznego współczucia i modlitewnej pamięci.

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

 

Komentarze są zamknięte.