OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22. grudnia 2013r.

IV NIEDZIELA ADWENTU

1.    Przeżywamy 4. niedzielę Adwentu. Przyjście Pana jest bliskie, dlatego wzmóżmy naszą czujność. Roraty jutro o 17.00 i we wtorek o 7.00.

2.    Wtorek jest dniem wigilijnym i choć przepisy postne zostały zmienione starajmy się zachować naszą polską tradycję. Na stołach niech nie będzie mięsa i alkoholu, a wieczerza niech będzie poprzedzona modlitwą, czytaniem fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa i śpiewem kolęd. Msze pasterskie o 22.00 i 24.00.

3.    W środę 1. dzień Bożego Narodzenia. Msze w porządku niedzielnym, z wyjątkiem Mszy o 7.00 rano, której nie będzie.

4.    We czwartek 2. dzień świąt, uroczystość św. Szczepana – pierwszego męczenni-ka. Tego dnia modlimy się i wspieramy materialnie Papieski Fakultet Teologiczny we Wrocławiu. Msze w tym dniu w porządku niedzielnym.

5.    W piątek święto św. Jana Apostoła. Na Mszy o 18.00 poświęcenie i podanie do spożycia wina. O 19.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Ewan-gelii według św. Marka.

6.    W sobotę święto śś. Młodzianków, dzieci pomordowanych na rozkaz Heroda.

7.    Przyszła niedziela jest niedzielą Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

8.    W dniu dzisiejszym młodzież rozprowadza w przedsionku kościoła sianko na stół wigilijny. U osób z Żywego Różańca w dalszym ciągu są do nabycia opłatki wigilijne oraz świece Caritas.

Komentarze są zamknięte.