OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15. grudnia 2013r.

III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE

REKOLEKCJE PARAFIALNE

1.    Przeżywamy 3. niedzielę Adwentu, która w naszej wspólnocie parafialnej jest niedzielą wyjątkową. Rozpoczynają się bowiem rekolekcje, które mają być czasem szczególnego przygotowania na przyjście Pana. Witamy serdecznie pośród nas ks. Bartosza Mitkiewicza i polecamy Go naszej gorącej modlitwie.

2.    PLAN REKOLEKCJI jest następujący:
– w PONIEDZIAŁEK o 9.00 i 18.00 Msza z nauką ogólną dla dorosłych, o 17.00 Msza roratnia z nauką dla dzieci, o 19.00 nauka stanowa dla młodzieży (bez Mszy),
– we WTOREK plan jest taki sam jak w poniedziałek, z wyjątkiem nauki stanowej o 19.00, na którą zapraszamy małżonków oraz osoby żyjące w związkach niesakramentalnych,
– w ŚRODĘ ostatni dzień rekolekcji, których owocem będzie dobrze przeżyta spowiedź. Rano okazja do spowiedzi od 8.00 do 10.00. O 9.00 Msza z nauką ogólną dla dorosłych. Po południu spowiedź od 16.00 do 19.00. Msza dla dzieci o 17.00, a dla dorosłych i młodzieży z nauką na zakończenie rekolekcji o 18.00.
Prosimy nie odkładać spowiedzi na inny termin, ponieważ księża będą też spowiadać w innych parafiach i później trzeba będzie dłużej oczekiwać do konfesjonału.

3.    U osób z Żywego Różańca są do nabycia opłatki, świece Caritas i kartki świąteczne.

4.    W czwartek przypada 19. dzień miesiąca, na wieczornej Mszy o 17.00 modlić się będziemy w intencjach złożonych przy figurze św. Józefa.

5.    W piątek o 19.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem ewangelii św. Marka.

6.    W sobotę na 10.00 zapraszamy młodzież, szczególnie kandydatów do Bierzmowania, do dekoracji choinek.

7.    W przyszłą niedzielę młodzież rozprowadzać będzie sianko na stół wigilijny. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na działalność młodzieżowej scholi parafialnej.

8.    Nasza parafialna Caritas przeprowadza dzisiaj zbiórkę do puszek z przeznaczeniem na paczki żywnościowe dla ubogich rodzin naszego osiedla. Za wsparcie tej szlachetnej akcji gorąco dziękujemy.

9.    Życzymy wszystkim parafianom błogosławionego czasu świętych rekolekcji.

 

 

Komentarze są zamknięte.