OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13. października 2013r.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dzisiaj w naszej Ojczyźnie przeżywamy 13. Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież dialogu”. Zapraszamy do wspólnego wznoszenia duchowego pomnika ku czci Błogosławionego Papieża poprzez wsparcie ubogiej i zdolnej młodzieży. W przedsionku kościoła przedstawiciele Akcji Katolickiej zbierają na ten cel ofiary.

2.    Informujemy, że z naszej parafii będzie pielgrzymka na kanonizację bł. Jana Pawła II. Bliższe informacje podamy pod koniec października. Zapisy tylko u Księdza Proboszcza.

3.    Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny zaprasza do Trzebnicy na sumę odpustową ku czci św. Jadwigi w przyszłą niedzielę o 11.00, której przewodniczyć będzie Biskup Gliwicki Jan Kopiec.

4.    Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie dzisiaj po Mszy wieczornej.

5.    Piesza pielgrzymka do św. Jadwigi pod hasłem „Moje świadectwo wiary” wyruszy sprzed Archikatedry Wrocławskiej w najbliższą sobotę 19. października o 6.00. Pielgrzymi z naszej parafii idą w grupie 7. Dzisiaj można odebrać w zakrystii kartę powrotu z Trzebnicy autobusem. Koszt karty 15 zł.

6.    Dziecięca schola parafialna zaprasza do swego grona dzieci. Spotkanie w sobotę o 16:00.

7.    Z przykrością informujemy, że otrzymaliśmy, nie jak planowaliśmy 170, ale tylko 10 biletów na jubileuszowy koncert dedykowany Księdzu Kardynałowi. Zainteresowanie galą było ogromne. Organizator koncertu wydał tylko 3000 wejściówek. Przepraszamy tych wszystkich, którzy planowali udział w tej gali a nie otrzymali biletów.

8.    W tym tygodniu wspominamy:
– we wtorek św. Teresę od Jezusa, dziew i dK
w środę uroczystość św. Jadwigi, Głównej Patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej,
– w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego,
– w piątek św. Łukasza Ewangelistę,
w sobotę 19. dzień miesiąca; na wieczornej Mszy polecać będziemy intencje złożone przy figurze św. Józefa.

9. Za tydzień Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuowanie prac budowlanych. Za ofiary i modlitwę składamy serdeczne Bóg zapłać.