OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.10.2012 r. – XII Dzień Papieski

1.    Przeżywamy XII Dzień Papieski, pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież Rodziny”. Ideą tego dnia jest zgłębianie nauczania bł. Jana Pawła II oraz zbiórka ofiar na fundację wspierającą zdolną, pochodzącą z ubogich rodzin młodzież. Ofiary można złożyć do puszek w przedsionku kościoła.

2.    Za tydzień niedziela misyjna. Gościć będziemy Ojca Oblata z Popowic, który będzie głosić kazania oraz rozprowadzać kalendarze misyjne. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na utrzymanie placówek misyjnych prowadzonych przez OO. Oblatów.

3.    W niedzielę 21. października odbędzie się III Marsz Mężczyzn, pod hasłem: „Mocni wiarą”. Marsz rozpocznie się o 14.30 Mszą w kościele św. Wojciecha przy pl. Dominikańskim, pod przewodnictwem Ks. Bpa Andrzeja Siemieniewskiego, następnie uczestnicy przejdą ulicami Wrocławia dając świadectwo wyznawanej wiary.

4.    W tym tygodniu wspominamy:
•    w poniedziałek św. Teresę od Jezusa,
•    we wtorek św. Jadwigę Śląską, Główną Patronkę Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej, a także 34. r. wyboru na Stolicę św. Piotra bł. Jana Pawła II. Pamiętajmy, by modlić się o rychłą ka-nonizację kochanego Papieża.
•    w środę św. Ignacego Antiocheńskiego,
•    we czwartek św. Łukasza Ewangelistę,
•    w sobotę św. Jana Kantego

5.    Serdecznie zapraszamy na wieczory modlitewne w piątki o 19.30, w czasie których rozważamy fragmenty Ewangelii.

6.    W piątek 19. dzień miesiąca, a więc na Mszy wieczornej będziemy zanosić nasze modlitwy przez przemożne orędownictwo św. Józefa Nowodworskiego.

7.    Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych w związku ze strojami komunijnymi dla dzieci odbędzie się w poniedziałek o 19.00.

8.    We wtorek 16. października o 18.00 w gimnazjum nr 34 przy ul. Zemskiej odbędzie się spotkanie dotyczące naturalnego leczenia chorób zwyrodnieniowych, reumatycznych, zespołów bólowych kręgosłupa i stawów oraz innych chorób. Wstęp jest wolny. Przy wyjściu z kościoła do odebrania są zaproszenia na to spotkanie.

Komentarze są zamknięte.