Ogłoszenia duszpasterskie – 09.09.2012 r.

1. Przypominamy, że od tego roku szkolnego wprowadzamy w naszej Parafii dwuletnie przygotowanie do sakramentu Bierzmowania. Tylko uczniowie klas pierwszych licealnych będą przygotowywani jeszcze w cyklu rocznym. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas I licealnych w najbliższy wtorek (11 września) na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Uczniowie klas trzecich gimnazjalnych spotkają się w najbliższą środę (12 września) na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Prosimy również o zgłoszenie się u księży osób starszych, które z różnych przyczyn nie przyjęły sakramentu Bierzmowania, a chcą to uczynić w tym roku szkolnym.

2. Ks. Michał Janusiewicz ponawia zaproszenie na spotkania modlitewne w piątki o godz. 19.30. To w naszym kościele wieczory adoracji Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego. Szczególnie zaproszona niech się czuje młodzież (licealna, studiująca i pracująca) oraz małżonkowie i rodziny.

3. Nabożeństwo fatimskie odbędzie się w czwartek, 13 września, po wieczornej Mszy św. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

4. Wspólnota modlitewno-biblijna „Effatha” po wakacyjnej przerwie wznawia swoje spotkania. Wszystkich zainteresowanych wspólnym rozważaniem słowa Bożego, zapraszamy w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św. do zakrystii. Prosimy o przyniesienie ze sobą Pisma świętego.

5. Wszystkich ministrantów, lektorów i ceremoniarzy ks. Grzegorz serdecznie zaprasza na zbiórkę w najbliższą sobotę o godz. 9.00.

6. Gorąco zachęcamy także chłopców w każdym wieku do zostania ministrantem lub lektorem. Prosimy również rodziców o dodatkową zachętę skierowaną do ich synów. Zbiórka dla chętnych odbędzie się w zakrystii w najbliższą sobotę, 15 września, o godz. 10.30. Gdyby ta godzina komuś nie odpowiadała, prosimy o indywidualny kontakt z ks. Grzegorzem.

7. Informujemy, że Uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się 12 maja, a Rocznica – 26 maja.

8. Informujemy, że na terenie Parafii działa domokrążca, który powołując się na Ks. Proboszcza wyłudza od ludzi pieniądze na różne potrzeby. Jest to oszust. Ks. Proboszcz nie dawał nikomu takiego upoważnienia do zbierania pieniędzy po domach.

9. Za tydzień Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę na kontynuację prac budowlanych.

10. W tym tygodniu w liturgii:
Czwartek – Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
Piątek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
Sobota – Wspomnienie NMP Bolesnej.

Komentarze są zamknięte.