Ogłoszenia duszpasterskie – 02.09.2012 r.

1. Przeżywamy 22. Niedzielę zwykłą, pierwszą niedzielę miesiąca, dlatego dziś po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. Jutro imieniny obchodzi nasz ks. Grzegorz. Już dziś składamy Solenizantowi najserdeczniej-sze życzenia, a jutro jedna z intencji Mszy św. wieczornej będzie w intencji ks. Grzegorza. Otoczmy Jego osobę i posługę naszą serdeczną modlitwą.

3. Jutro dzieci i młodzież rozpoczną nowy rok szkolny. Zachęcamy rodziców, by dopilnowali swoje dzieci, aby rozpoczęły ten nowy czas w jedności z Bogiem. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego jutro – w poniedziałek o godz. 18.00. Podczas tej Mszy św. po-święcimy tornistry i inne przybory szkolne tym dzieciom, które idą do szkoły po raz pierw-szy.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00. Dla dzieci i młodzieży niech to będzie spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

5. W piątek kapłani odwiedzą chorych w godzinach dopołudniowych.

6. Od tego roku wprowadzamy w naszej parafii dwuletnie przygotowanie do sakramentu Bierzmowania. Tylko uczniowie klas pierwszych licealnych będą przygotowywani jeszcze w cyklu rocznym. Za tę grupę będzie odpowiadał ks. Michał Urbanowicz. Pierwsze spotkanie – 11 września (wtorek) na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Natomiast uczniowie klas trzecich gimnazjum rozpoczynają w tym roku dwuletnie przygotowanie, czyli przystąpią do Sakramentu Bierzmowania nie w rozpoczynającym się roku szkolnym, ale w następnym. Za tę grupę będzie odpowiedzialny ks. Michał Janusiewicz. Pierwsze spotkanie – 12 września (w środę) na Mszy św. o godz. 18.00.

7. W piątki chcemy zaproponować wieczór modlitewny w naszym kościele. Zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego przed Najświętszym Sakramentem w najbliższy piątek o godz. 19.30. Zaproszenie kierujemy szczególnie do młodzieży (licealnej, studiującej, pracującej) i młodych rodzin.

8. Informujemy, że Uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się 12 maja, a Rocznica – 26 maja.

9. Dzisiaj Komitet Budowy Kościoła przeprowadza zbiórkę na kontynuację prac budowlanych.

10. W tym tygodniu w liturgii:
Poniedziałek – Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego
Sobota – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Komentarze są zamknięte.