Ogłoszenia duszpasterskie – 19.02.2012r.

1. W najbliższą środę rozpoczynamy w całym Kościele okres Wielkiego Postu, którego celem jest duchowe przygotowanie się do Świąt Triduum Paschalnego. Msze Św. w środę popielcową o godz. 7.00, 9.00, 18.00. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje post ścisły.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu o godz. 5.15- prowadzone przez Krucjatę Wyzwolenia człowieka w intencji osób uzależnionych, o godz. 9.00., 17.30 przed Mszą Św. wieczorną ( na tę Drogę Krzyżową zapraszamy dzieci) i o godz. 20.00 w naszej kaplicy dla młodzieży.
Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00 w niedziele.

Zachęcamy do wpisywania się do księgi abstynenckiej, która wystawiona jest w bocznej kaplicy Kościoła. Starajmy się przyjąć do serca przykazanie Kościelne, które mówi-„ w czasach zakazanych zabaw hucznych nie urządzać”

2. Jak co roku Caritas wrocławska rozprowadza skarbony na jałmużną wielkopostną. Skarbony można pobierać u panów z Komitetu Budowy Kościoła, a to, co nam się uda w nich uzbierać, złożymy w Kościele przy okazji święcenia pokarmów na stół wielkanocny.

3. Zbliża się czas rozliczenia podatkowego. Jest to również czas, kiedy to możemy ofiarować 1% podatku na rzecz instytucji dobroczynnych.
Z tyłu Kościoła za ławkami są nr. KRSU naszej Caritas.

4. W dniu dzisiejszym panowie z Komitetu Budowy Kościoła, przyjmują ofiary na kontynuację prac budowlanych.
Za życzliwość i ofiarność serdecznie dziękujemy.

5. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne będą miały miejsce od 11 do 13.03 ( od niedzieli do wtorku ). Powodem tak szybkich rekolekcji jest wizytacja kanoniczna, która będzie miała miejsce 18.03. w niedzielę. W najbliższym czasie postaramy się dać więcej informacji na ten temat.

6. W najbliższy czwartek 23.02. comiesięczne spotkanie Camino- koło przyjaciół i sympatyków dróg Św. Jakuba i szlaków pielgrzymkowych prowadzących do sanktuarium w Compostella w Hiszpani.

7. W przyszłą niedzielę młodzież naszego Gimnazjum przeprowadzi kwestę do puszek na rzecz Hospicjum Wrocławskiego.