Ogłoszenia duszpasterskie – 18.12.2011r.

1. W dzisiejszą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynają się rekolekcje adwentowe. Chciałbym przywitać w swoim imieniu, ale też w imieniu nas wszystkich Ks. Kanonika Aleksandra Michała Drożdza, mego serdecznego przyjaciela i byłego sąsiada w dekanacie brzeskim. Życzymy błogosławionego czasu pośród nas i obfitości Darów Ducha Świętego , by te rekolekcje sprawiły prawdziwe Boże Narodzenie w naszych sercach.

Plan rekolekcji będziemy podawali z dnia na dzień.
W poniedziałek;
-Msza Św. z nauką ogólną o godz. 9.00 i 18.00
-Msza Św. Roratnia z nauką dla dzieci o godz. 17.00
-o godz. 19.00 Spotkanie dla młodzieży

We wtorek uplanujmy sobie więcej czasu, ponieważ będzie to
DZIEŃ SPOWIEDZI. !!!

Rano od godz. 8.00 do 10.00 i od 15.30 do 19.00
Msze Św. tego dnia będą tylko o godz. 9.00 i 18.00
Prosimy o to, by nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę. W kolejne dni będziemy też od wtorku w innych parafiach.

2. W środę zakończenie rekolekcji. Program rekolekcji taki sam, jak w poniedziałek. W środę na godz. 10.30 zapraszam panów do pomocy przy oprawianiu choinek, a w piątek na godz. 9.00 młodzież do pomocy przy ich ubieraniu, oraz panów do pomocy przy budowie szopki betlejemskiej.
Msze Św. Roratnie odprawiane będą do piątku włącznie.
W sobotę tylko Msza Św. o godz. 7.00. Sobota jest wyjątkowo ważnym dniem
ze względu na Wigilię. Postarajmy się o to, by miała wyjątkowo tradycyjny charakter. Niech będzie poprzedzona modlitwą, przeczytaniem fragmentu z Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, na stole niech płonie świeca, a w naszym ręku poświęcony opłatek. Panie niech przygotują bezmięsne potrawy. Na stole wigilijnym niech nie będzie alkoholu.

Msze Św. PASTERSKIE odprawiane będą o godz. 22.00 i 24.00 na które serdecznie zapraszamy. W niedzielę I –dzień Świąt Bożego Narodzenia.
Msze Św. w porządku niedzielnym za wyjątkiem Mszy Św. o godz. 7.00
W II- dzień Świąt Bożego Narodzenia- Św. Szczepana diakona i męczennika.
Msze Św. w porządku niedzielnym. Czytany będzie list Rektora PWT we Wrocławiu. Tego dnia będziemy wspierać modlitewnie i materialnie nasze uczelnie.

Komentarze są zamknięte.