Ogłoszenia duszpasterskie – 28.11.2010r.

1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Pierwsza niedziela adwentu jest niedzielą wprowadzającą nas w radosne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Msze Roratnie odprawiane będą w dni powszednie o godz. 17.00. Nie będzie w tym czasie Mszy Św. o godz. 18.00. Do uczestnictwa w Roratach zachęcamy młodzież, dorosłych i dzieci, szczególnie te przygotowujące się do I komunii Św. i rocznicowe. Każde dziecko uczestnicząc otrzyma specjalny przewodnik, który będzie uzupełniany każdego dnia. Prosimy, by dzieci przychodziły z lampionami roratnymi.

2. W dniu dzisiejszym święcimy opłatki wigilijne, które będą rozprowadzone w naszej parafii tylko w Kościele. Nikt z ramienia parafii nie będzie opłatków rozprowadzał po domach. Święcimy również świece ” Caritas” na stół wigilijny. Małe w cenie 6 zł., duże po 12 zł. Ofiary składane przy okazji opłatów przeznaczone będą na zakup granitu na schody zewnętrzne do Kościoła.

3. Informujemy, że Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w 3 niedzielę adwentu, czyli 12.12 i poprowadzi je znany nam ks. Eryk Dobrzański, wikariusz z Muchoboru Małego. Już dziś ten czas przeżyjmy w skupieniu i modlitwie.

4. Przez cały Adwent codziennie o godz. 6.30 śpiewane będą Godzinki do Najświętszej Maryi Panny.

5. Zachęcamy do podejmowania czynów abstynenckich. Prosimy o wpisywanie się do specjalnej księgi, która jest wystawiona w kaplicy adoracji.

6. W tym tygodniu przypada 1-szy czwartek, 1- wszy piątek i 1-wsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe liczne, dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi św. na Mszy Św. porannej i wieczornej od godz. 16.00. W sobotę po Mszy Św. porannej o godz.7.00 odprawianej w intencji wynagradzającej wspólny różaniec z rozważaniami fatimskimi.

7. W każdą sobotę o godz. 14.00 w zakrystii obywają się próby scholi dziecięcej. Prosimy, by dzieci już uczestniczące wykazały się obecnością i zachęcamy inne do zapisania się.

8. W piątek o godz. 19.30 spotkanie duszpasterstwa +/- 30. W programie wystawienie Najświętszego Sakramentu z rozważaniami, okazja do spowiedzi św. i Msza Św. z kazaniem.

9. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek Św. Andrzeja Apostoła
– w sobotę Św. Barbary patronki górników

Solenizantom składamy życzenia Błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patrona.