Ogłoszenia duszpasterskie – 30.05.2010r.

1. Przeżywamy niedziele Trójcy Świętej, a w naszej Parafii witamy PIETĘ przywiezioną z niemieckiej Parafii p.w. św. Elżbiety w Gerze. Witamy serdecznie ks. Adama Prokopa, który wygłosi okolicznościowe Słowo Boże. Również dzisiaj w naszej wspólnocie odbędzie się Rocznica I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 11.30.

2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie po Mszy św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa. Również we wtorek Dzień Dziecka – wszystkim dzieciom składamy serdeczne życzenia.

3. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (po niej procesja Eucharystyczna ulicami naszego osiedla do 4 ołtarzy), następnie Msza św. o godz. 13.00 i wieczorem 0 godz. 18.00 i 21.00. W następne dni tygodnia trwać będziemy w Oktawie, dlatego po wieczornych Eucharystiach będą się odbywały również procesje. Na Mszy św. o godz. 10.00 w strojach komunijnych uczestniczyć będą dzieci komunijne i rocznicowe. W środę zapraszamy dziewczynki które będą sypały kwiatki na próbę o godz. 18.45.Proszę również działkowiczów o zebrani i dostarczenie do kościoła płatków kwiatowych.

4. Informujemy że od najbliższego czwartku w każdą niedziele będzie sprawowana Msza św. o godz. 21.00. jest to Eucharystia na którą zapraszamy szczególnie wszystkich powracających z niedzielnych wyjazdów.

5. W najbliższym tygodniu przeżywamy I Czwartek, Piątek i Sobotę miesiąca. Na pierwszo piątkową spowiedź zapraszamy od godz. 17.00. Księża odwiedzą chorych w ustalonych terminach.

6. Dziś solidaryzujemy się także z tymi, których boleśnie dotknęła klęska powodzi. Swoją ofiarę na ten cel można złożyć w przedsionku kościoła. W imieniu tych do których ona dotrze składam Bóg zapłać.

7. W przyszłą niedzielę Komitet Budowy Świątyni przeprowadzi zbiórkę na kontynuowanie prac budowlanych

Zostaw komentarz