Ogłoszenia duszpasterskie – 16.05.2010r.

1.      Przeżywamy niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego. Niech tajemnica dzisiejszego dnia ukazuje nam kierunek naszego pielgrzymowania i przypomina nam że Pan Jezus pozostał w swoim kościele w sakramentalny sposób, poprzez który realizuje obietnicę daną apostołom: „Oto jestem z wami po wszystkie dni, aż  do skończenia świata.”

2.      W naszej wspólnocie parafialnej dzień ważny i wyjątkowy. Oto 117 dzieci przystąpi do Stołu  Pańskiego. Niech wytrwają one w tej Komunii z Bogiem, a my dorośli starajmy się ukazać im piękno życia w bliskości z Bogiem.
Po południu nabożeństwo majowe dla dzieci i dorosłych z rozdaniem obrazków pamiątkowych o godz. 16.30.
Dzieci przez kolejne dni tygodnia będą przychodziły w  strojach komunijnych na tzw. Biały tydzień. Msza św. o godz. 18.00, po Mszy Św. majówka dla dzieci i  ich rodziców.

3.      Majówka dla tych, którzy przez cały miesiąc maj uczestniczą w nabożeństwach o godz. 17.30.

4.      W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszym Kościele odbędzie się czuwanie w wieczór z soboty na niedzielę. Początek przewidziany o godz. 20.00, a w jej programie czuwanie, Konferencja, Apel Jasnogórski i Eucharystia z Kazaniem. Zakończenie około 22.30.

5.      W najbliższą środę przypada 19-ty dzień miesiąca. Zapraszamy na nowennę do M.B.N. Pomocy i na Mszę Św. do św. Józefa z odczytaniem intencji, które są składane przy naszej łaskami słynącej figurze.

6.      W najbliższą niedzielę Komitet Budowy Świątyni przeprowadzi w przedsionku zbiórkę na kontynuację prac. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

7.      W czwartek na godz. 17.00 do Kościoła  zapraszamy rodziców dzieci Rocznicowych. Informuje, że rocznica I- Komunii św. odbędzie się 30 maja o godz. 11.00

Zostaw komentarz