Ogłoszenia duszpasterskie – 14.02.2010r.

1.    Przeżywamy VI Niedzielę zwykłą w ciągu roku.  Najbliższy czas przynosi  jednak zmianę klimatu kolejnych dni naszego życia. W Środę Popielcową rozpoczniemy okres czterdziestodniowego przygotowania do radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.00 i  18.00. Nabożeństwo Drogi  Krzyżowej w każdy Piątek Wielkiego Postu o godz. 9.00 i  17.15 dla dzieci i o  20.00 dla młodzieży. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00. Zachęcamy do przestrzegania przykazania kościelnego „ w czasach zakazanych zabaw hucznych nie urządzać” oraz do podejmowania czynów pokutnych ( rezygnacja z palenia papierosów, czy wielkopostna abstynencja).

2.     Na przełomie kwietnia i maja odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Turynu (4 dni). W jej programie nawiedzenie  całunu, który ponownie zostanie zamknięty na  25 lat, oraz udział we Mszy Św., której przewodniczyć będzie Benedykt XVI –koszt 800 zł. Przypominamy o pielgrzymce wrześniowej  po Włoszech. Proszę zdecydowanych o zapisy.

3. 19 lutego w piątek, jak każdego 19-go dnia miesiąca. Msza Św. o godz. 18.00 do św. Józefa i z figurką Józefa Nowodworskiego na ołtarzu głównym.

4. Bóg zapłać za składane ofiary na budowę Kościoła. W przyszłą niedzielę Komitet Budowy  świątyni przeprowadzi zbiórkę  pieniężną

Zostaw komentarz