Ogłoszenia duszpasterskie – 20.12.2009r.

1. Przeżywamy  IV niedzielę  adwentu. Czas jaki nam pozostał do świętowania tajemnicy Wcielenia  Syna Bożego starajmy się przeżyć, ze spokojem ,z modlitewną refleksją, z zatroskaniem o pielęgnację wartości duchowych. Roraty w naszym kościele do środy włącznie o godz. 17.00

2. We czwartek dzień wigilii Bożego Narodzenia. Msze poranne o godz. 7.00 i 7.30. Pomimo tego, że ostatnie lata zmieniły posty wigilijne, starajmy się dochować tradycji, która  każe nam tego dnia nie spożywać pokarmów mięsnych. Msze św. pasterskie o godz. 22.00 i 24.00. Pasterce o północy przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja ks. Bp. Edward   Janiak.               Serdecznie  zapraszamy.

3. W piątek 25. XII Święta Bożego Narodzenia. Msze św. w porządku niedzielnym z wyjątkiem  Mszy św. o godz. 7.00, której nie będzie.

4. Sobota 26 XII-drugi dzień Świąt. Wspominamy św. Szczepana-pierwszego męczennika. Wspieramy tego dnia nasze Seminarium Duchowne i Papieski Fakultet Teologiczny. Porządek Mszy św.  niedzielny.

5. Przyszła niedziela, to Niedziela Świętej Rodziny.

6. Zbiórka ministrantów w środę o godz. 9.00.

7. Caritas naszej parafii zbiera dzisiaj do puszek ofiary na zakup paczek żywnościowych dla ubogich rodzin naszej parafii.

8. Młodzież z duszpasterstwa naszej parafii w przedsionku Kościoła rozprowadza sianko na stół wigilijny. Dobrowolne  ofiary młodzież przeznaczy na zakup między innymi śpiewników.

9. Do nabycia również dzisiaj opłatki wigilijne. Prosimy już nie czekać na ostatnią chwilę, ponieważ  w dni przedświąteczne mamy bardzo dużo obowiązków.

Zostaw komentarz