Ogłoszenia duszpasterskie 11.10.2009

1.    Przeżywamy kolejny Doroczny Dzień Papieski w naszej Ojczyźnie. Ideą tego dnia jest nie tylko odkrywanie na nowo piękna nauczania Jana Pawła II, ale również wsparcie Fundacji Nowego Tysiąclecia – czyli niesienie pomocy zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Zgodnie z zapowiedzią ofiary można składać do puszek przy wejściu do kościoła.

2.    We wtorek na godz. 9.00 proszę o przybycie panów, których pomoc jest nam potrzebna przy porządkowaniu pomieszczeń nowej plebani.

3.    Jeśli chodzi o prace – informujemy że, są one bardzo zaawansowane, szczególnie przy mieszkaniu które jest przygotowywane dla ks. Piotra. Wymieniliśmy żarówki na energooszczędne. Wykonaliśmy balustrady balkonowe w mieszkaniach księży, zaawansowane są prace przy zadaszeniach nad drzwiami wejściowymi do kościoła. W najbliższych dniach mocowana będzie Droga Krzyżowa.

4.    W przyszłą niedzielę kwestować będzie Fundusz Budowy naszej świątyni.

5.    Przypominamy o zbliżającej się kolejnej pieszej pielgrzymce do Trzebnicy, która będzie miała miejsce 17 października. Zapisy w zakrystii. Szczególnie zachęcamy do udziału młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. (Zdjęcia z Pielgrzymki – 2007r.) , (Strona internetowa Grupy 7 w której nasza Parafia pielgrzymuje)
, (Film „Dzień z życia pielgrzyma”)

6.    Uczniowie klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych, którzy nie zapisali się jeszcze na przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania proszeni są o kontakt z Ks. Romanem.

7.    W tym tygodniu wspominamy:
–    We wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego
–    W czwartek – św. Teresy od Jezusa
–    W piątek 16.10. – św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej, również patronki dnia wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
–    W sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego
Solenizantom i solenizantkom składamy najserdeczniejsze życzenia z darem modlitwy.

8.    Koło Caritas jakie działa w naszej parafii przeprowadzi w najbliższą niedzielę zbiórkę pieniężną na rzecz najuboższych dzieci z naszej parafii.

Komentarze są zamknięte.