Ogłoszenia duszpasterskie 10.05.2009

1.    Dzisiaj przeżywamy piątą Niedzielę Wielkanocną.

2.    Z kalendarza liturgicznego

>    Czwartek – św. Macieja Apostoła – święto
>    Sobota – św. Andrzeja Boboli, kapł i m, Patrona Polski, święto

3.    Informujemy wszystkich parafian, że J.E. Ksiądz Arcybiskup Marian Gołębiewski przychylił się do prośby naszego Księdza Proboszcza, udzielając mu urlopu zdrowotnego i zwolnienia na czas ewentualnej rehabilitacji. Pełnienie obowiązków i zastępstwo na czas nieobecności Księdza Prałata, Metropolita Wrocławski powierzył Księdzu Piotrowi Śmigielskiemu.

4. W związku z UROCZYSTOŚCIĄ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ w naszej parafii – począwszy od poniedziałku do piątku włącznie -przeżywać będziemy BIAŁY TYDZIEŃ. Dodatkowe Msze święte z udziałem dzieci, będą sprawowane o godz. 17.00. Dzisiaj nabożeństwo popołudniowe dla dzieci o godz. 15.00. Po nabożeństwie zostaną wręczone obrazki pierwszokomunijne a także będzie możliwość wykonania pamiątkowych fotografii. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej dla dorosłych, odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.30, w niedzielę o godz. 17.30.

5.    W  najbliższą niedzielę  –   17  maja –  o  godz.   11.30 – ROCZNICA PIERWSZEJ  KOMUNII   ŚWIĘTEJ.   Spotkania  przygotowawcze   dla dzieci, już w piątek po mszy św. wieczornej, ok. godz. 19.30, a także w sobotę o godz.  16.00. W sobotę po próbie — spowiedź dzieci i ich Rodziców, Na spotkanie w piątek i sobotę zapraszamy także rodziców.

6.    W dzisiejszą niedzielę – jako drugą miesiąca – Komitet Fundacji Witraży przeprowadza zbiórkę ofiar pieniężnych na dalsze prace związane z witrażowaniem okien naszej świątyni.

7.    W przyszłą niedzielę – jako trzecią miesiąca – Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar pieniężnych przeznaczonych na uregulowanie zaległych kosztów związanych z wykonanymi pracami.

8.    Ogłoszenia  parafialne   wywieszone   są tradycyjnie  w  gablocie   przy wyjściu z kościoła jak również umieszczone na stronie internetowej parafii – www.nowodworska.gazetkaparafialna.pl,    do    której    odsyłamy wszystkich  zainteresowanych

Zostaw komentarz