Ogłoszenia duszpasterskie 30.11.2008

1. Dzisiejsza niedziela jako pierwsza Adwentu rozpoczyna okres oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Jest to okres przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego, przez które czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego do nas ludzi, a zarazem okresem, w którym naszą uwagę kierujemy na oczekiwanie drugiego przyjścia Chrystusa na końcu świata.
Z tych dwóch powodów okres Adwentu przedstawia się nam jako czas świętego i radosnego oczekiwania.
W naszym kościele przez cały okres Adwentu odprawiane będą Roraty dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 17.00 a także śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, codziennie o godz. 6.30.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • Środa – św. Franciszka Ksawerego kapł

3. W dzisiejszą niedzielę Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wigilijne. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła.Ofiary z tej okazji złożone (od 6zł wzwyż) przeznaczane są dla najbiedniejszych.

4. Po każdej mszy świętej, przy wyjściu z kościoła możliwość nabycia opłatków.
W dni powszednie możliwość nabycia opłatków codziennie od godz. 17.00 do 18.00

5. W kaplicy wyłożona jest Księga Czynów Wyzwolenia Człowieka, do której można się wpisywać, składając konkretnie obraną abstynencję.

6. W najbliższą niedzielę – 7 grudnia – Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar pieniężnych na pokrycie kosztów aktualnie prowadzonych prac.

Komentarze są zamknięte.